Ma elmélyülünk a Alaki érték izgalmas világában, feltárva a körülötte lévő összes lenyűgöző szempontot. Kezdetétől a mai társadalomra gyakorolt hatásáig elmerülünk a felfedezés és a tudás utazásában, minden részletet elemezve és megfejtve az azt körülvevő titkokat. A Alaki érték a történelem során érdeklődés és vita tárgya volt, és ezzel a cikkel arra törekszünk, hogy megvilágítsuk mindazokat a szempontokat, amelyek annyira érdekessé teszik. Készüljön fel egy mélyreható felfedezésre, amely a Alaki érték megújult és gazdagító vízióját fogja látni.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Helyi értékes számrendszerekben a számjegy alakja jelzi a szám alaki értékét. Ez megmutatja, hogy az illető egységből mennyit kell venni: például 3474 (háromezer-négyszázhetvennégy). A 4-es a leírt számban kétszer fordul elő, de míg jobbról az első helyen lévő 4-es 4 egyest (4) jelent, addig a jobbról a harmadik helyen álló 4-es négy százast (400) jelent.
Ha valamely rendű egység hiányzik a leírandó számból, akkor annak a helyére 0-t írunk.
A repdigit számokban minden helyi értéken ugyanaz az alaki érték található.