Akromatikus objektívek

A következő cikkben a Akromatikus objektívek témáját különböző nézőpontokból tárgyaljuk, azzal a céllal, hogy teljes és részletes képet adjunk erről a témáról. Alapvető szempontokat elemeznek, különböző véleményeket tárnak fel, és olyan konkrét eseteket mutatnak be, amelyek jól példázzák a Akromatikus objektívek fontosságát és relevanciáját ma. Hasonlóképpen, releváns adatokat, frissített statisztikákat mutatnak be, és megvizsgálják, hogy a Akromatikus objektívek milyen hatással volt a társadalom különböző területeire. Ezzel a cikkel arra törekszünk, hogy szilárd és naprakész ismereteket nyújtsunk az olvasónak a Akromatikus objektívek-ről, hogy alaposan megértsék ezt a témát és kialakítsák róla véleményüket.

Akromatikus objektív. 1. koronaüveg, 2. flintüveg, 3. fókuszpont a zöld színre, 4. fókuszpont a vörös és kék színekre

Az optika területén akromatikus objektíveknek nevezzük azokat az objektíveket, amelyek korrigálják a színtorzulást. Két szín – legtöbbször a kék és a vörös – olvad össze. Bár némi szférikus korrekciót végrehajtanak, a kb. 30x-os nagyítás fölötti értékek esetén a szélek homályosodnak.

Fél-sík (Semi-Plan) akromatikus objektívek

Alapvetően megegyezik az akromatikus objektívekkel, de a 40x-es nagyítás fölötti értékeken is érvényesül a szférikus korrekció. Ez azt jelenti, hogy a tárgy gyakorlatilag a közepétől a széléig majdnem mindenütt éles képet ad.

Sík-akromatikus objektívek

A legkiválóbb akromatikus objektívek. A színtorzulás korrekciója megegyezik a fentiekkel, csak a szférikus korrekció még inkább érvényesülve a tárgy közepétől a széléig sokkal élesebb képet mutat.