A holokauszt nemzetközi emléknapja

A mai világban a A holokauszt nemzetközi emléknapja olyan téma, amely egyre fontosabbá vált, és sokak figyelmét felkeltette. Akár a társadalomra gyakorolt ​​hatása, akár a tudományos területen betöltött relevanciája, akár a történelemben betöltött fontossága miatt, a A holokauszt nemzetközi emléknapja mély érdeklődést váltott ki különböző ágazatokban. Ez a jelenség széleskörű vitát váltott ki, és számos vizsgálatot késztetett a következményeinek jobb megértésére. Mivel a A holokauszt nemzetközi emléknapja folyamatosan fejlődik, kulcsfontosságú, hogy alaposan elemezzük hatását és feltárjuk lehetséges következményeit. Ebben a cikkben tovább vizsgáljuk a A holokauszt nemzetközi emléknapja mai szerepét, és foglalkozunk a relevanciájával a különböző kontextusokban.

Életben maradt auschwitzi foglyok elhagyják a szovjet csapatok által felszabadított koncentrációs tábort

Az ENSZ közgyűlése 2005. november 1-jei határozatával január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává nyilvánította.[1] Az emléknap a legnagyobb második világháborús megsemmisítő tábor, az auschwitzi koncentrációs tábor Vörös Hadsereg általi felszabadításának évfordulója.[2]

Jegyzetek

  1. Resolution adopted by the General Assembly on the Holocaust Remembrance (A/RES/60/7, 1 November 2005). Egyesült Nemzetek Szervezete. (Hozzáférés: 2014. január 27.)
  2. A holokauszt nemzetközi emléknapja. HDKE - Holokauszt Emlékközpont. . (Hozzáférés: 2014. január 27.)

Kapcsolódó szócikkek

Commons:Category:The Holocaust
A Wikimédia Commons tartalmaz A holokauszt nemzetközi emléknapja témájú médiaállományokat.