Ez a cikk a A Fidzsi-szigetek címere témával foglalkozik, amely nagyon fontos és érdekes a társadalom különböző területei számára. A A Fidzsi-szigetek címere olyan téma, amely széles körű vitát váltott ki, és az évek során számos ember érdeklődését felkeltette. Ennek a cikknek a célja a A Fidzsi-szigetek címere-hez kapcsolódó különböző szempontok alapos elemzése, az eredetétől a mai hatásig. Hasonlóképpen, különböző nézőpontokkal és megközelítésekkel foglalkozunk majd annak érdekében, hogy átfogó és teljes képet adjunk erről a jelentős témáról. Ezért ennek a cikknek az a fő célja, hogy átfogó és naprakész képet adjon a A Fidzsi-szigetek címere-ről, hogy elősegítse a reflexiót és a kritikai elemzést ezzel a nagyon releváns témával kapcsolatban.
A Fidzsi-szigetek címere a Fidzsi-szigetek egyik állami jelképe.
Vörös kereszt által negyedelt fehér színű pajzs, amelynek felső részén egy vízszintes vörös sávon aranyszínű oroszlán kókuszdiót tart a mancsai között. A negyedek közül az elsőben cukornádszálakat, a másodikban egy kókuszpálmát, a harmadikban pedig egy fehér galambot ábrázoltak, csőrében olajággal. A negyedik mezőben egy banánköteget helyeztek el. A pajzs fölött egy csónak látható. A pajzsot két őslakos férfi tartja, akik vörös színű szalagon állnak, melyen az ország mottója olvasható helyi nyelven: „Rerevaka na Kalonka doka na Tui” (Féld Istent és tiszteld a királynőt).
A címer mottója „Rerevaka na Kalonka doka na Tui” (Féld Istent és tiszteld a királynőt), annak ellenére, hogy a Fidzsi-szigetek államformája 1987 óta köztársaság, a mottóban szereplő királynő, II. Erzsébet 1987-ig töltötte be a Fidzsi-szigetek királynőjének (Queen of Fiji) tisztségét.
A címert 1908-ban adományozta az akkori brit koronagyarmatnak VII. Eduárd király.
flaggenlexikon.de (német és angol nyelven)