Ebben a cikkben részletesen elemezzük és megvitatjuk a 18. hadsereg (Wehrmacht) témát, amely témája különböző területekről hívta fel az emberek figyelmét, és általánosságban nagy érdeklődést váltott ki a társadalomban. A 18. hadsereg (Wehrmacht) egy olyan téma, amely vitákat és ellentmondásos véleményeket váltott ki, mivel relevanciája és hatása a mindennapi élet különböző aspektusaira. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a 18. hadsereg (Wehrmacht)-hez kapcsolódó különböző nézőpontokat és megközelítéseket, valamint ezek következményeit és lehetséges következményeit a jövőben. Ez az elemzés a téma mélyebb és teljesebb megértését kívánja elősegíteni, azzal a céllal, hogy elősegítse a konstruktív és gazdagító párbeszédet.
A 18. hadsereg (németül 18. Armee) a német Wehrmacht egyik hadserege volt a második világháborúban.
1939 novemberében hozták létre a VI. katonai körzet részeként.
A 18. hadsereg részt vett Hollandia és Belgium megszállásában a Fall Gelb terv szerint, majd 1940-ben továbbhaladt Franciaországba. Később a 18. hadsereget keletre helyezték át, hogy részt vegyen a Szovjetunió leigázását célzó Barbarossa hadműveletben.
Az Észak Hadseregcsoport része volt egészen 1945 elejéig, amikor a Kurland Hadseregcsoportba tagozták. 1944 októberében a Vörös Hadsereg bekerítette, és a háború hátralévő részére a kurlandi katlanban rekedt.
Vezérkari főnökei